مراسم تعویض پرچم گنبد اباعبدلله-۹۸ گزارش تصویری

مراسم تعویض پرچم گنبد اباعبدلله-۹۸ گزارش تصویری

مراسم تعویض پرچم گنبد اباعبدلله-۹۸ 

مجله آوا؛ همزمان با آغاز دوباره ماه محرم، ایام سوگواری سید و سالار شهیدان جهان، حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و در آستانه سالروز واقعه شکوهمند و خونین عاشورا، مراسم تعویض پرچم گنبد حرم این حضرت، در کربلای معلی برگزار شد.

هزاران تن از خادمان و نوکران اباعبدلله  از سراسر جهان در این مراسم سراسر عشق گرد هم آمدند تا به استقبال عزای طلایه دار عاشقان خدا به پا خیزند. این سنت دیرین هرساله با حضور هزاران تن از خدمان این مکتب برای تعویض پرچم سرخ گنبد و بارگاه امام عشق و جای گذاری پرچم سیاه عزای آن حضرت، با شور و شکوه برگزار می گردد.

حاضرین با سعادت این مراسم به رسم آشنا، فریاد لبیک یا حسین سر دادند تا گوش جهانیان بار دیگر پیام متعالی  و گرانسنگ واقعه عاشورا را به واسطه این صور پرصدای همدلی بشنوند و وحدت خادمان این مکتب را برای زنده نگاه داشتن واقعه ای به قدمت ۱۴۰۰ سال و به عظمت صدها قرن، دریابند.

قامت این واقعه و معنای عمیقی که در ایثار کربلا نهفته است، به هیچ زبانی قابل عرضه نیست و شاید بی جهت نباشد که این پرسش محتشم کاشانی سالهاست ورد زبان جهانیان مانده است:

این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست // این چه شمعیست که جانها همه پروانه اوست هر کجا می نگرم رنگ رخش جلوه گر است // هر کجا می گذرم جلوه مستانه اوست هر کسی میل سوی کرببلایش دارد // من چه دانم که چه سریست به در خانه اوست…

گزارش تصویری